152174793 4124662900878547 4895406923455087800 N

Jak dbać o świeży tatuaż w trakcie wakacji

09 lipca, 2023

Tatuaże są idealną formą samowyrażania i mogą przetrwać wiele lat jednak tylko pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli masz świeży tatuaż istnieje kilka kroków, które powinieneś podjąć, aby zapewnić mu odpowiednią ochronę i zapobiec uszkodzeniom. Po wykonaniu nowego tatuażu ważne jest zapewnienie mu odpowiednich warunków, szczególnie jeśli planujesz spędzić wakacje w miejscach, gdzie Twoja skóra będzie narażona na działanie Słońca, wody morskiej i innych czynników atmosferycznych. W myśl hasła „Zajawa uczy i bawi” w tym artykule podpowiemy Ci jak dbać o świeży tatuaż w czasie wakacji .

Wybierz dogodny termin dla swojego tatuażu

Jeśli wiesz, że w najbliższych tygodniach lub miesiącach planujesz wyjazd na wakacje, rozważ wykonanie tatuażu z dużym wyprzedzeniem. Świeży tatuaż wymaga kilku tygodni żeby się wygoić, a wyjazd na wakacje może przeszkodzić lub utrudnić ten proces. Jeśli sesję masz zaplanowaną po wakacjach to pamiętaj, że opalona skóra musi być w pełni wygojona – w innym wypadku Twój tatuator może odmówić wykonania tatuażu.

Kalendarz

Zwróć uwagę na higienę

Bez względu na to, czy spędzasz wakacje nad morzem, w górach czy w innym miejscu, zapewnij sobie higieniczne warunki do pielęgnacji tatuażu. Zawsze dokładnie umyj ręce przed dotknięciem świeżego tatuażu i korzystaj tylko z czystych ręczników lub chusteczek papierowych.

How To Wash A New Tattoo Cropped Size Cruz

Unikaj moczenia tatuażu

Podczas pierwszych kilku tygodni po wykonaniu tatuażu unikaj moczenia go w wodzie. Unikaj bezpośredniego kontaktu z wodą morską, basenami, jacuzzi i długimi kąpielami. Wilgotna skóra może stwarzać dogodne warunki dla rozwoju bakterii, co może prowadzić do infekcji i wpływać na proces gojenia się tatuażu.

Wytatuowany Mezczyzna Siedzi W Basenie

Stosuj odpowiednie kremy i maści

Zapytaj swojego tatuażystę o zalecenia dotyczące kremów i maści do stosowania na świeżym tatuażu. Wybierz produkty, które są delikatne i nie zawierają drażniących substancji chemicznych. Stosuj je zgodnie z zaleceniami i nie przesadzaj z ilością. Do pielęgnacji tatuażu gorąco polecamy specjalistyczne produkty marki NEBA, gdyż sami z nich korzystamy i naprawdę robią robotę :D.

Woman Applying Cream On Her Arm With Tattoos Royalty Free Image 1683757586 Nakladanie Kremu Do Opalania Na Tatuaz Na Przedramieniu

Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne

Świeży tatuaż jest szczególnie podatny na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV. Unikaj wystawiania go na bezpośrednie działanie słońca przez pierwszych kilka tygodni, a jeśli musisz przebywać na słońcu, zawsze stosuj krem z filtrem UV o wysokim współczynniku SPF.

Tatuaz Lapacz Snow 4294949436 4 3 800

Odpowiednio się nawadniaj

Dbanie o odpowiedni poziom wody w organizmie jest bardzo ważne dla ogólnego zdrowia oraz zdrowia skóry. Dobrze nawodniony naskórek z pewnością nie zaszkodzi w gojeniu, a nawet pomoże. Z tego powodu warto pić dużo wody w trakcie procesu gojenia tatuażu, jak i po jego zakończeniu.

Woda

Ogranicz aktywności fizyczne

Intensywne ćwiczenia fizyczne mogą prowadzić do pocenia się, co z kolei może wpływać na gojenie się tatuażu. Przez pierwsze kilka tygodni po wykonaniu tatuażu unikaj intensywnych treningów i innych aktywności fizycznych, które mogą prowadzić do nadmierznego pocenia się.

Unikaj drażniących ubrań

Wybierz luźne, przewiewne ubrania wykonane z miękkich materiałów, które nie będą podrażniać świeżego tatuażu. Unikaj noszenia obcisłych lub szorstkich ubrań, które mogą podrażniać skórę i powodować uszkodzenia tatuażu.

Unikaj alkoholu

Najlepiej powstrzymać się przed spożyciem alkoholu przez co najmniej 3 dni po zrobieniu tatuażu. W ten sposób Twój organizm prawidłowo poradzi sobie z procesem gojenia się rany. Nawet po zrobionym tatuażu alkohol w dalszym ciągu rozrzedza krew, co zdecydowanie utrudnia proces gojenia. Obniżona odporność, która jest skutkiem jego picia, wydłuża gojenie, a tym samym wzrasta ryzyko zakażenia rany. O wiele dłuższy proces regeneracji rany oznacza też, że osocze, krew i tusz będą wydostawać się z niej dłużej, a to opóźni powstawanie strupków. Pamiętaj też, że nowy tatuaż to nic innego jak świeża rana, więc należy obchodzić się z nim bardzo ostrożnie i pielęgnować go według wszystkich zaleceń wskazanych przez tatuatora. Tylko wówczas liczne mikrourazy na skórze właściwie się zagoją, a tatuaż będzie zachwycał swoim wyglądem.

Pamiętaj, że każdy tatuaż i proces gojenia się mogą się różnić, więc zawsze warto skonsultować się z naszymi artystami w sprawie indywidualnych zaleceń dotyczących pielęgnacji. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, będziesz miał większe szanse na utrzymanie świeżości i trwałości swojego tatuażu podczas wakacji. Pamiętaj o odpowiedniej ochronie i ciesz się wspaniałym czasem, podziwiając swoje dzieło sztuki na skórze!

 

Wróć do bloga

Polecane

20.05.2024

Szkolenie z piercingu

Szkolenie z podstaw piercingu skierowane jest przede wszystkim do osób początkujących, które dopiero zaczynają przygodę z body piercingiem. Istotą szkolenia jest przygotowanie do zawodu piercera, a...

Czytaj dalej

Najnowsze wpisy

Kategorie