244456290 268231718640619 5359809251673676513 N

Piercing pępka – jakie są rodzaje przekłuć?

16 kwietnia, 2024

W starożytnym Egipcie kolczyki mogły nosić wyłącznie osoby z najwyższych sfer społecznych. Kolczyk w pępku nosił jedynie Faraon i jego najbliższa rodzina. Na szczęście czasy te minęły i kolczyk w pępku może mieć już każdy, kto o nim marzy ;). Istnieje kilka rodzajów przekłuć pępka, które różnią się umiejscowieniem i stylem. Oto kilka z nich:

  1. Standard navel (przekłucie pionowe) – To najbardziej popularne przekłucie pępka, które polega na przekłuciu skóry nad górną krawędzią pępka. Biżuteria jest umieszczana tak, że jeden koniec znajduje się nad pępkiem, a drugi w pępku.
  2. Podwójne przekłucie – Jest to kombinacja dwóch przekłuć, które mogą być umieszczone zarówno pionowo, jak i poziomo, lub w innej konfiguracji. Daje to efekt bardziej skomplikowanej biżuterii i większej dekoracji.
  3. Reverse navel – Przekłucie to polega na przekłuciu dolnej części pępka, co jest alternatywą dla tradycyjnego przekłucia górnej części. Może to być dobra opcja dla osób, które mają odpowiedni kształt pępka do tego typu dekoracji.
  4. Floating navel – To alternatywa dla klasycznego kolczyka w pępku, kiedy nasza anatomia nie pozwala na standardowe rozwiązania.

Zanim zdecydujesz się na przekłucie pępka, ważne jest, aby wybrać profesjonalne studio piercingu, które przestrzega ścisłych standardów higieny i używa odpowiednich narzędzi. Dobór biżuterii również ma znaczenie, ponieważ niektóre materiały, jak tytan czy bioplast, są lepsze dla osób o wrażliwej skórze lub skłonności do alergii. Gojenie przekłucia pępka może trwać od kilku miesięcy do roku, więc ważne jest, aby dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji, które zapewni studio piercingu. Jeśli macie jakieś pytania w sprawie przekłuć to śmiało wbijajcie do naszego studia na konsultacje lub piszcie do nas wiadomości. Nasi piercerzy Joseph Black oraz Misiek bardzo chętnie Wam doradzą. Możecie pisać również bezpośrednio do nich! 🙂

Wróć do bloga

Polecane

Najnowsze wpisy

Kategorie