piercing ucha

Piercing uszu – popularne rodzaje przekłuć

13 marca, 2024

Obserwujemy rosnącą popularność piercingu, a wraz z nią wzrasta także świadomość na ten temat, co jest dla nas mega pozytywne! Na szczęście minęły już czasy przekłuwania ucha pistoletem u kosmetyczki czy w domowym zaciszu sposobem „na ziemniaka”. Aby uniknąć niepożądanych konsekwencji warto korzystać z usług profesjonalistów. Ten tekst nie skupia się jednak na bezpieczeństwie zabiegu- skupimy się na najbardziej popularnym rodzaju przekłuć jakim jest piercing uszu :).

Lobe – przekłucie płatka ucha

Lobe – przekłucie płatka ucha

Lobe – przekłucie płatka ucha piercing

To podstawowy typ przekłucia, zazwyczaj wykonywany w centralnej części płatka, choć popularne są również kombinacje kilku przekłuć wokół jego środka. Do świeżego przekłucia używa się labretu z tytanu, dostosowanego do indywidualnej anatomii. Po okresie gojenia, który trwa około 3 miesięcy, można go wymienić na inne rodzaje biżuterii, takie jak: kółka, sztangi czy podkowy. Istnieje także wariant górnego przekłucia płatka, zwany Upper lobe.

 

 

 

Helix – przekłucie górnej części ucha

piercing Helix – przekłucie górnej części uchaHelix – przekłucie górnej części ucha

Wykonywany wzdłuż naturalnego zakrzywienia ucha. Tu również stosuje się początkowo labret z tytanu. Wariantem tego przekłucia jest Forward helix, realizowany bliżej twarzy. Biżuterię można zmienić po pełnym wygojeniu, czyli po około 6 miesiącach.

 

 

 

 

Daith – przekłucie wewnętrznej, głębokiej części ucha piercing Daith – przekłucie wewnętrznej, głębokiej części ucha

 

Daith – przekłucie wewnętrznej, głębokiej części ucha

To przekłucie realizowane jest w odnodze obrąbka ucha, gdzie początkowo stosuje się kolczyk typu banan, również wykonany z tytanu. Nie każdy może mieć ten rodzaj piercingu ze względu na indywidualną anatomię ucha.

 

 

 

 

 

piercing Industrial – dwa przekłucia połączone sztangą Industrial – dwa przekłucia połączone sztangą

Industrial – dwa przekłucia połączone sztangą

Składa się z dwóch dziurek, wykonanych jednocześnie i połączonych sztangą. Może być wykonany poziomo lub pionowo (Vertical industrial), zaczynając od guzka Darwina w kierunku obrębka ucha. Stosuje się tu kolczyk typu sztanga z tytanu G-23, dostosowany do anatomii ucha.

 

 

Tragus – przekłucie małej, wypukłej części ucha blisko twarzy

 

Tragus – przekłucie małej, wypukłej części ucha blisko twarzy

Realizowane zwykle w centralnej części tej małej, wystającej chrząstki, z możliwością innego umiejscowienia dla estetyki czy anatomii. Początkowo używa się labretu z tytanu G-23, a po wygojeniu można eksperymentować z różnymi rodzajami biżuterii. Tutaj również nie wszyscy mogą posiadać ten rodzaj piercingu, ze względu na anatomię.

 

 

 

Jeśli macie jakieś pytania w sprawie piercingu to śmiało wbijajcie do naszego studia na konsultacje lub piszcie do nas wiadomości. Nasi piercerzy Joseph Black oraz Misiek bardzo chętnie Wam doradzą. Możecie pisać również bezpośrednio do nich! 🙂

Wróć do bloga

Polecane

Najnowsze wpisy

Kategorie