News 3

Ile kosztuje tatuaż – przykładowe ceny tatuaży

25 lutego, 2024

"Czy posiadacie cennik wykonywanych tatuaży?" 

Ile kosztuje tatuaż – to pytanie właściciele salonów oraz tatuatorzy słyszą bardzo często od wielu osób, które myślą o wykonaniu sobie tego typu ozdoby. Nie będę niepotrzebnie przedłużał – cennik jako taki w tej branży nie istnieje. 
Co więcej, jeżeli natraficie na studio tatuażu, które prezentuje takowy na swoich stronach internetowych, to radziłbym zachować ostrożność w sugerowaniu się zawartymi tam informacjami. Bardzo często zdarza się, że studia słabe, nieprofesjonalne posługują się szczegółowym cennikiem traktując wykonywanie usług tattoo w takich samych kategoriach jak sprzedaż warzyw, owoców czy robienie trwałej. Na pewno w żadnym renomowanym salonie nie otrzymacie spisu czy dokumentu z wyszczególnionymi pozycjami i cenami wyglądającego w ten sposób:

  •  Tribal przedramię – 300 złotych, 
  •  Kwiat stopa – 200 złotych,
  •  Motyl plecy – 150 złotych,

Jakie czynniki mają wpływ na koszt tatuażu?

Przy wycenie wzoru tatuażu istotną rolę odgrywa szereg czynników, takich jak:
  • Wielkość tatuażu – tutaj nie trzeba chyba wyjaśniać,
  • Umiejscowienie tatuażu – jest wiele miejsc na ciele, w których wykonanie tatuażu jest trudniejsze i tym samym jego zrobienie może kosztować więcej,
  • Umiejętności tatuatora – im lepszy tatuator tym wyższa stawka. 
  • Wasz projekt / pomysł na projekt – jeżeli wasz pomysł trafia w gusta tatuatora i zawiera się w tematyce jaką on preferuje, to bardzo często możecie liczyć na umowny rabat. Inna sprawa, gdy przyjdziecie z kolorową realistyką do kogoś specjalizującego się w oldschoolu …
  • Stopień skomplikowania wzoru – ten czynnik ma wpływ na czas wykonania tatuażu, a więc także i na jego ostateczną cenę. 
  • Inne w zależności od studia i tatuatora.
Jak możecie zauważyć ustalenie stałego cennika wykonywanych tatuaży byłoby bardzo trudne i skomplikowane ze względu na ilość czynników, które mają wpływ na jego cenę. Jednym i najlepszym sposobem wycenienia wzoru jest wysłanie go na maila danego studia wraz z załączonym opisem (umiejscowienie, wielkość, kolor lub nie, etc.). Przy większych i bardziej skomplikowanych wzorach dokładna wycena może być możliwa dopiero po osobistych konsultacjach z tatuatorem w studiu.

Cena za sesję i ilość sesji potrzebnych do wykonania tatuażu

Często podczas wysyłania zapytań do studia tatuażu możecie spotkać się z określeniem całodniowa sesja lub ilość sesji potrzebnych do skończenia tatuażu. Z reguły takie sesje trwają od 5 do 8 godzin (w zależności ile bólu wytrzyma osoba tatuowana) i ich cena jest stała – wynosi od 1000 do 1500 zł oraz więcej. Duże wzory lub powierzchnie takie jak rękaw, klatka piersiowa, plecy wymagają kilku spotkań z tatuatorem i na podstawie ilości poświęconych wzorowi sesji wyliczany jest całkowity koszt tatuażu.

Ile kosztuje tatuaż – cena wyjściowa za tatuaż

 Praktycznie każde studio tatuażu posiada tzw. cenę wyjściową za tatuaż. Jest to minimalny koszt wykonania sobie malunku. Cena wyjściowa zawiera koszt rozłożenia oraz przygotowania sprzętu i dotyczy z reguły bardzo niewielkich wzorów typu: kropka, centymetrowa gwiazdka, etc. Jest to też cena od której zaczyna się umowny cennik usług danego studia. 
W Polsce ceny tatuażu zaczynają się standardowo od 200-250 zł. Spotkać się można również z ceną wyjściową na poziomie 50 zł (studia oferujące taką stawkę radziłbym omijać z daleka – jeżeli ktoś nie ceni swojej pracy, to widocznie nie ma czego cenić ;), a także ponad 300 złotych.

Co powinno wzbudzić wasze podejrzenia

 Wiele osób ciągle daje łapać się na różne 'promocje’. Cena tatuażu jest wprost proporcjonalna do renomy studia i umiejętności tatuujących w nich tatuatorów. Nie zdarzają się cudowne sytuacje, w których dobry tatuator zaproponuje wam cenę 500 złotych za tatuaż na całe plecy. Pamiętajcie! Tatuaż to wybór na całe życie i dlatego nie warto na nim oszczędzać. Próba oszczędzania na tatuażu, często oznacza dużo większe koszty w przyszłości, bo ceny za ewentualne zakrycie niechcianego wzoru są z reguły wyższe.

Gdzie szukać informacji i rozwiewać wątpliwości?

 Na całym świecie odbywają się festiwale tatuażu, czyli imprezy na które zjeżdżają się tatuatorzy i miłośnicy tej sztuki. Takie wydarzenie to świetna okazja, aby znaleźć inspirację na swój tatuaż, a także rozwiać wątpliwości związane z ceną, przygotowaniem projektu, dbaniem o świeżo zrobiony tatuaż i wiele innych. W Polsce festiwale odbywają się między innymi w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Więcej informacji znaleźć możecie na stronie www.tattookonwent.pl lub też wycenić swój tatuaż bezpośrednio na stronie http://www.tattoo-space.pl
Wróć do bloga

Polecane

Najnowsze wpisy

Kategorie